Gen. bryg dr Julian Paździor
13.06.1972r. - 22.10.1981r. W swojej działalności służbowej bardzo dużo czasu poświęcał problematyce podnoszenia kwalifikacji zawodowych kadry dydaktycznej szkoły. Kilkudziesięciu oficerów uzupełniało wykształcenie wyższe pierwszego i drugiego stopnia w uczelniach wojskowych i cywilnych. Dokonał modernizacji bazy szkoły.

KOMENTARZE DO ZDJĘCIA :
Tolo
Moj pierwszy komendant.Bardzo sympatyczny czlowiek z rozmiarem czapki bodajze 63,ktora mialem kiedys okazje przymierzyc w klubie po cichu - pomimo tego,ze nosilem 58 - generalska wpadla mi na nos :D


KOMENTARZE DO ZDJĘCIA :
wieg
chciałbym dodać coś jeszcze: 1.Gen.Paździor był pilotem i tytuł obrazka powinien brzmieć-Gen.bryg.pil.dr...... 2.Czy można prosić o opracowanie biografii p.generała na wzór biografii płk.Kazimierskiego? Pozdrawiam- dawny podwładny Mania Łaguza i Tadzia Dudziaka z plutonu Jasia Walkowiaka- promocja 1978r-Zgorzelec.


KOMENTARZE DO ZDJĘCIA :
Marek Piekarczyk
Po przekazaniu obowiązków Komendanta WOSR Pan gen. bryg. dr pil. Julian Paździor został Szefem WSzW w Krakowie. Wiosną 1982 r. pojechał do sanatorium w Ciechocinku - problemy autentyczne z serduszkiem i tam zmarł. Został pochowany na cmentarzu na Majdanku w Lublinie. Pochodził z okolic Lublina.